Lokalita

KDE SE AREÁL SDK.EUROPE NACHÁZÍ?

Areál SDK se nachází v krásném prostředí brněnské Riviéry.

 

Koupaliště Riviéra
Bauerova 322/7, 603 00 Brno-Pisárky
GPS: 49°11’14.1″N 16°34’16.0″E

O SDK AREÁLU – RIRIÉRA

Letošní  15tý ročník SDK se bude konat 1 . 7. 2019 – 7.  7 . 2019, v krásném prostředí brněnské Riviéry, která prošla v letošním roce kompletní rekonstrukcí. Nachází se v blízkosti řeky Svratky a patří mezi největší přírodní koupaliště v České republice.

Areál Riviéra je složen ze dvou celků, a to z bazénové části a z volné části. Přes bazénový komplex vedou dva mosty, které umožňují pohodlnější a snadnější pohyb po celém areálu.

Volná zóna je návštěvníkům kdykoliv k dispozici. V areálu je k dispozici několik stanovišť s občerstvením, dále pak hřiště na badminton, ping – pong a beachvolejbal.

 

MĚSTO BRNO

Je svou rozlohou a počtem obyvatel druhé největší město v České republice.
Nachází se zde spousta zajímavých míst, sportovišť a památek.

Za návštěvu určitě stojí katedrála sv. Petra a Pavla, která se nachází na Petrově nebo Špilberk, kde je rozsáhlý hradní areál a v něm nejen muzeum, ale i kasematy díky, kterým měl Špilberk v rakouské monarchii pověst nejtěžšího žaláře.  Nedaleko Zelného trhu, pod kterým se ukrývá Labyrint pod Zelným trhem, druhá největší kostnice v Evropě nebo Mincmistrovský sklep, se pak nachází Stará radnice, která se může pyšnit brněnským drakem v průchodu.

V Brně také naleznete mnoho míst k odpočinku, procházkám, společenským či sportovním aktivitám uprostřed zeleně. Např. Denisovy sady, z nichž je nádherný výhled na Brno, park Lužánky, Kraví hora nebo Brněnská přehrada, která je po obou stranách lemovaná lesy a tyčí se nad ní hrad Veveří, který patří k nejstarším hradním areálům v Česku.

Nachází se zde také mnoho galerií  a muzeí nabízející širokou škálu zábavných a poučných stálých expozic či výstav. Např. Moravská galerie v Brně, Dům umění města Brna nebo Moravské zemské muzeum a další. Dále pak 16 divadel, např. Janáčkovo divadlo, Mahenovo divadlo, Reduta či Městské divadlo Brno.

K významným objektům města Brna patří také Brněnské výstaviště, které nabízí výstavní plochu až 190 000 m2. Celoročně se zde pořádají veletrhy, koncerty, přehlídky, výstavy a další akce. Např. Techago – zemědělský veletrh a Mezinárodní strojírenský veletrh, Festival LIFE!

Ve zdravém těle zdravý duch i to Brňané vědí a navštěvují sportoviště. Zaběhat si můžete v již zmiňovaných parcích, plavecké možnosti jsou například v plaveckém bazénu za Lužánkami, na Kraví hoře nebo v oblíbeném přírodním koupališti na brněnské Riviéře.